Тепачка на булеварот во Радовиш – полицијата приведе две лица

3108

На 30.12.2023 година во 03.00 часот во Полициската станица Радовиш биле приведени Ф.И. (24) од Радовиш и Д.Т. (23) со престојувалиште во село Јаргулица, радовишко, кои претходно на булевар „Александар Македонски“ во Радовиш го нарушиле јавниот ред и мир со физичка пресметка. Лицата се задржани во полициската станица Радовиш и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.