Струмичанецот Ангел Спасов со нов сингл ,,Сам продолжувам”, кој има интересен текст и спот (видео)

905

Младиот средношколец од Струмица Ангел Спасов кој учи во СОУ ,,Димитар Влахов” деновиве на социјалните мрежи го промовираше својот нов сингл со видео запис насловен како ,,Сам продолжувам”. Станува збор за негова втора песна која ја има изработено со истиот тим потпишана од Роберт Билбилов во соработка со Тања Соколовска. Впрочем станува збор за екипата со кој Спасов  дебитираше на музичката сцена со „Ме изгуби ти“.  Видео запсиот за нумерата ,,Сам продолжувам” е дело на Зоран Зонде Стојановски во кој освен Ангел настапува и Јована Ѓо.

„Спотот е приказна која нуди повеќе гледишта за едно љубовно недоразбирање, а главната улога ѝ припадна на Јована. Тука се и Симона Спиркоска и, кои играат на хип-хоп делот, потоа Гала Поњавиц, Миа Гирауд и Трајче Манчевски, а при реализацијата на видеото во голем дел помогна и Александар Мижимаков“, вели Ангел за порталот Вистина

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.