Со поддршка на гевгеличани и шоуто на Ти Џеј Шортс, Македонија славеше против Данска

726

Македонската кошаркарска репрезентација славеше против Данска во Гевгелија во рамките на претквалификациите за пласман на ЕП. Победата ја остварија во продолжението од мечот откако избраниците на Јончевски успеаа од контуинирана негатива да дојдат до израмнување 64:64.

Во продолжението Македонија бодрена од исполнетата сала во Гевгелија успеа да дојде до победа . Ти Џеј Шортс беше кошаркарот клучен за победа. На своето конто забележа 33 поени за двојно славје на македонската кошаркарска репрезентација во Гевгелија откако пред три дена славеше и против Норвешка

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.