Сообраќајка на патот Стојаково – Богородица меѓу две патнички возила, возачите тешко повредени

6316

Вчера на 25.10.2022 во 13.10 часот во ОВР Гевгелија било пријавено дека на локалниот пат село Стојаково – село Богородица, гевгелиско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „форд ескорд“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Т.П.(40) од Гевгелија и патничко моторно возило „опел астра“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Д.Ј.(69) од село Селемли, општина Богданци.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле двајцата возачи, констатирани во Медицински центар Гевгелија. Увид на местото извршила екипа на ОВР Гевгелија.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.