Се свлече дел од потпорниот ѕид кај Етно музејот во Радовиш, оштетени и моторни возила

1525

Порталот radovisnews.mk објави дека, синоќа околу полноќ попуштил потпорниот ѕид кај Етно музејот во Радовиш при што дел од камењат и насипот се срушил на коловозот. Повикувајки се на жители што живеат во непосредна близина, порталот објави дека од одроните биле оштетени и патнички моторни возила кои биле паркирани до потпорниот ѕид.  ЈП ,,Плаваја” од Радовиш утрово ги расчистил одроните од коловозот за функционирање на сообраќајот.

Повеќе на  radovisnews.mk 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.