Ракометниот меч Македонија – Грција може да се гледа на струмичкото корзо, Риверсаунд и Концепт ќе постават голем дисплеј

1407

Ракометниот меч меѓу македонската и грчката селекција во рамките на последното квалификациско коло за пласман на ЕП догодина ќе може да се гледа на дисплеј на струмичкото корзо. Компанијата  RIVERSOUND заедно со кафе бар Концепт ги известува граѓаните  дека во недела на центарот во Струмица, односно веднаш после „Концепт“ ќе биде поставен дисплеј 24 квадрати или со димензии 8*3 и целосно озвучување за заедничко следење на натпреварот помеѓу Македонија-Грција.

Инаку македонската ракометна репрезентација славеше против Турција Следен предизвик за Македонија ќе биде домашен натпревар против Грција кој е закажан на 16 јуни во Струмица. Доколку нашиот национален тим остане непоразен во овој дуел, загарантирано е првото место во групата и втор шешир на ждрепката за ЕП 2020 во Виена. победата над Турција веќе.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.