Радовишкото обвинителство бара казни од по 500 евра за 4 лица кои со возила и пеш се движеле за време на полицискиот час

1407

Основното јавно обвинителство Радовиш поднесе предлози за издавање казнени налози против четири лица кои го сториле кривичното дело непостапување според здравствените прописи за време на епидемија.

Oд Обвинителството велат дека обвинетите со возила и пеш се движеле за време на полицискиот час и со тоа ја прекршиле владината одлука.

Обвинителството на Судот му предложи на обвинетите да им изрече парични казни во висина од по 100 дневни глоби, секоја од нив во износ од по 5 евра

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.