Радовишанец украл „форд“ од жена, полицијата го приведе а возилото и го врати на сопственичката

3249

Доцна синоќа, околу 23 часот, полицијата го приведе Е.Б.(21) од Радовиш, кој се сомничи дека украл „форд“ од жена од Битола.

Според информациите од полицијата, автомобилот бил украден неколку часа пред апсењето, а бил во сопственост на Т.Д.(34) од Битола, со живеалиште во Радовиш.

„Возилото било пронајдено и вратено на сопственичката, а лицето било приведено во полициска станица“, велат од МВР.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.