Пандевци го прекинаа постот, Крстовски постигна гол за победа и први бодови ова сезона (видео)

375

Марио Крстовски ја прекина серијата лоши резултати на Академија Пандев која заборави што значи победа и цел плен од минатата година, кога станува збор за првенствен меч. Во денешниот дуел против Струга на стадионот во Струмица, во не толку убедлива игра полна со прекини, пандевци преку Крстовски во 85 минута стасаа до толку посакуваната победа со која ги залечија колку толку, трите едено подруго порази на стартот во шампионатот но и постот од минатата сезона.

Двата тима на стадионот Благој Истатов одиграа просечен натпревар без многу возбудувања, акции, надмудрувања, жар. Многу грешки на обете страни каде нападите на екипите завршуваа пред 16 тникот на противникот или јалови удари надвор од голот. Сепак Марио Крстовски во 85 минута по асистенција на Илиев со глава го надмудри голманот на стружани

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.