ОК Македонија Макс следната сезона во Прва лига – ја секна Вардар ЕМ во желбата за елита

988

Одбојкарките на Македонија Макс по пауза од една сезона се враќаат во најелитното одбојкарско друштво. Избраничките на Зоран Јанков повторно славеа победа над директниот ривал Вардар ЕМ и тоа во Скопје со што им ги секнаа надежите дека ќе се најдат во Првата лига. Најстариот женски одбојкарски клуб од Струмица наесен ќе им прави друштво на Наковски Волеј и Струмица Жени

Струмичанки славеа со 3:0 (25:19, 25:12 25:11). Во мечот речиси сите одбојкарки дадоа максимум. Марија Ричлиева, Велика Каралиска , Мила Сотировска, Борислава Мирчевска но и помладите се изборија да останат на лидерското место а со тоа и да се најдат во Првата лига догодина

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.