Одбојкарките на Наковски Волеј со сребро во КУПОТ

1853

Одбојкарките на Наковски Волеј не успеа да направат изненадување во финалето од Одбојкарскиот КУП на Македонија. Во салата Парк во Струмица избраничките на Хари Наковски претрпеа пораз од искусната Работнички Скопје со  3:1 во сетови (25:18, 25:20, 16:25, 25 : 17) и ги освоија сребрените медали од ова натпреварувањe

Ова е историски успех за Наковски Волеј бидејки за кусо време од своето постоење играше КУП финале во кое покажа квалитет но искуството кај Работнички  пресуди за победникот

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.