На Спомен остурницата над Струмица „Монументал Фестивал“ – ќе настапат седум диџеи од државата !

763

Во организација на Здружението за поттикнување и развој на алтернативната музичка сцена, уметност и култура „Комон сенс“ утревечер (сабота на 19-ти август) со почеток во 18:00 часот на спомен костурницата над Струмица ќе се реализира првото издание на „Монументал Фестивал“ на кој ќе настпат седум диџеи од државата.

,,Монументал Фест нема да биде само обичен настан, туку своевидно патување на кое споменикот ќе заблеска во сиот негов раскош во присуство на извонредно светлосно шоу, додека преку внимателната селекција на музички ритмови ќе ни се претстават повеќе артисти од локалната и пошироката електронска музичка сцена: Бојан Хаџи (Струмица), Clubmember (Струмица), Lesya (Ново Село), Игор Циге (Струмица), Дадо К и Мамли (Куманово), Митрик и Самарџиски (Скопје), Flooder (Скопје),, објавија од Здружението Комон сенс.

Фестивалот ќе биде обезбеден и со шанк за освежителни пијалоци како и штанд со храна.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.