На патот Удово-Демир Капија уапсен криумчар со девет мигранти во голф

895

Ноќеска, пет минути по полноќ, на магистралниот пат село Удово- Дeмир Капија приведен е возач кој со „голф“ превезувал девет мигранти, од кои пет биле од Сирија, а четворица од Индија.

Од МВР соопштија дека од страна на полициски службеници од Полициска станица за граничен надзор и граничен премин  Богородица на магистралниот пат с.Удово- Дeмир Капија бил приведен Ј.Л. (23) од село  Крушопек.

Информираат дека за случајот е известен јавен обвинител, а по негово целосно документирање ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.