Наздрави за љубов, наздрави за среќа – нов сингл на Јордан Митев (видео)

1962

Фолк пејачот Јордан Миев неодамна го промовираше новио сингл ,,Наздрави за љубов, наздрави за среќа„ за кој најавува и видео запис. Станува збор за сингл снимен во студиото Анастасија во Скопје зад кој целосно стои Митев како автор на музиката текстот и аранжманот

,,Наздрави за љубов, наздрави за среќа’ е песна во која многу верувам. Со новата песна сакав да упатам една позитивна мисла во оваа 2019. година. И покрај се што ни се случува на секој од нас во животот, треба секогаш да се радуваме на него и секој ден што го живееме убаво’’ , вели Јордан Митев кој наскоро најавува нов албум

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.