Малолетник нападнат од неколку лица во Гевгелија

427

На 25.05.2023 во 23:50 часот Д.М.(51) од Струмица пријавила дека околу 22:40 часот во Гевгелија нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од неколку лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.