Малолетен велосипедист тешко повреден, бил удрен со камион во струмичко Муртино

1367

Малолетен велосипедист се здобил со тешки телесни повреди откако бил удрен од камион  во населеното место Муртино соопштуваат од струмичката полиција .

– Вчера во 16.15 часот во село Муртино, струмичко, товарно моторно возило „волво“ со струмички регистарски ознаки, управувано од В.А.(52) од село Дабиле, удрило во велосипед што го управувал малолетник од село Муртино. Во незгодата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Медицинскиот центар Струмица, каде му била укажана лекарска помош – велат од СВР Струмица.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Струмица.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.