Македонија со головите на Пандев и Елмас ја шокираше Германија (видео од головите)

1639

Македонската фудбалска репрезентација забележа победа против Германија во квалификациите за СП со 2:1 што преставува сензација во ова коло. Стрелци на головите беа струмичанецот Горан Пандев кој и понатаму ги тресе противничките мрежи и Елиф Елмас. Избраниците на Игор Ангеловски одиграа мудро и борбено и без респект против германската селекција која според многумина се фаворити во групата.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.