Костадинов: Струмица нема да ги зголеми сметките за комунални услуги како што прават другите општини (ВИДЕО)

372

,,Струмица нема да биде како Прилеп и други општини кои за 60 проценти ги покачија сметките за собирање смет. Граѓаните да бидат спокојни, јас, општина Струмица и општинските јавни претпријатија знаеме како да менаџираме и во услови на криза. Нема да има покачени цени, ниту пак намален обем на работа. Сега е време кога Општината мора да застане на страната на граѓаните.Струмица ќе претрпи финансиска штета, но истата нема да ја трпат граѓаните,, вака потенцираше градоначалникот на Струмица Костадин Костадинов на денешната 14 та редовна седница

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.