Кадетите на ОК „Струмица Никоб“ станаа Шампиони без ниту еден изгубен меч во првенството (фото)

759

Кадетскиот состав на ОК Струмица Никоб без ниту еден изгубен меч во првенството, се закити со Шампионскиот трофеј во својата конкуренција. Овој тим  на завршниот турнир во Струмица со 3:0 во сетови славеше над Работнички од Скопје

Станува збор за доста квалитетен состав кој беше носител и во младинската конкуренција и преставува светла иднина за струмичката одбојка

 

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.