Заради топлото и сончево време, голем број викенд гости во Дојран од земјава и странство ( фото )

1953

Топлото и сончево време, вчера и денеска го наполнија Дојран каде голем број гости од земјава и странство уживаа во овој туристички центар. Пешачката патека покрај дојранското крајбрежје беше исполнета со рекреативци а дел уживаа и на самите плажи каде гостите уживаа на февруарското сонце. Угостителските капацитети беа речиси полни со посетители кои на отворено конзумираа од традиционалните дојрански рецепти.Најмногу ги имаше од земјава но и од соседна Грција кои организирано со автобуси престојвуаа во Дојран

Инаку денеска во општина Дојран, жителите на референдум се изјаснуваа дали се за или против склучување на договор за јавно приватно партнерство за комуналните услуги водовод и канализација

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.