Двајца моторџии од струмичко загинаа во сообраќајка на автопатот кај Мрзенци Гевгелија

10530

Двајца струмичани  од населените места Добрејци и Робово загинаа во тешка сообраќајка што денеска се случи на автопатот А1 на делницата од Смоквица кон Гевгелија кај населеното место Мрзенци. Според полицијата станува збор за сообраќајка помегу два мотори што се случила во 13 часот и 20 минути

,,На 24.04.2020 година, во 13,20 часот, на автопатот А1 во правец од с.Смоквица кон Гевгелија, кај с.Мрзенци, случена е сообраќајна незгода помеѓу два мотори. Во несреќата животот го изгубија Ј.Ј (22) од с.Добрејци, Струмичко и А.Ѓ(35) од с.Робово, Струмичко. Увид на лице место извршија увидна екипа од ОВР- Гевгелија и јавен обвинител. По Наредба на јавен обвинител телата на починатите се предадени на обдукција во Инстиутот за судска медицина Скопје’’ се вели во информацијата на СВР Струмица

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.