Гранд го промовираше спотот за песната ,,Бисер’’ на Ленче Кукиќ кој се снимаше во Струмица (видео)

1850

Гранд продукција го промовираше видеозаписот за песната ,,Бисер’’  на Ленче Кукиќ која веднаш по Божиќ се снимаше во Струмица. Спотот го реализираше  Showtime продукција од Струмица во хотел ,,Глигоров”. Станува збор за песна за која музиката ја напиша Хуса Бит Стрит , текстот на Весна Петковиќ додека аранжаманот го изработија Јован Вукичевиќ и Сречко Митровиќ.

,, Презадоволна сум од првиот сингл кој е за Гранд продукција. Едноставно песна која од прва носи позитивни вибрации и те освојува. Мислам дека ќе се пее ова песна бидејки среќата и љубовта се најважните сегменти во животот на секоја жена,, ни кажа Ленче Кукиќ пред Божиќ

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.