Гевгеличанец доби кривична, се сомничи дека со закана со нож силувал девојка во викендица

3165

Одделението за внатрешни работи Гевгелија поднело кривична пријава против Д. П. (24) од Гевгелија заради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“, информираа денеска од СВР Струмица.

Имено, на 19 овој месец во викенд куќа во гевгелиско село, пријавениот физички нападнал 24-годишна девојка од Гевгелија, по што со закана со остар предмет извршил обљуба врз неа.

Како што информираа од полицијата во текот на денот тој ќе биде изведен пред судија на претходна постапка.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.