Гевгелиски Changemakers4all со помош на донатори опреми дом на самохрана мајка кој деновиве се породи

1373

Здружението на граѓани Changemakers4all од Гевгелија, изминатиов период покрена акција и опрмеи дом на самохрана мајка, која деновиве се породи и на свет донесе здраво живо машко дете. Веста ова здружение ја објави на својата ФБ страна при што подвлече дека домот на жената бил во ужасна состојба но благодарение на помошта и солидарноста на голем број гевгеличани и правни субјекти значително се подобрени услови за живот на ова самохрана мајка.

,,За домот да стане пристојно место за живеење помогнаа повеќе жители на Гевгелија, наш сограѓанин кој што живее и работи во странство како и приватните компании: Перфект Керамика, Рина Ком, Стоун Форм, Димекс Гевгелија, и Мима Пе. Благодарност и до ЈПКД Комуналец Гевгелија што секогаш стои на располагање кога ни е потребна помош, како и Пионерски дом Гевгелија,, соопштија од Changemakers4all од каде истакнуваат дека потребни се уште малку финансики средства за да се заокружи целата акција и упатија благодарност до сите што се одзваа на акцијата.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.