Влезот во Радовиш со нова пешачка и велосипедска патека, поставено и ново улично осветлување

864

Градоначалникот на Радовиш Ацо Ристов соопшти дека изградена е нова пешачка и велосипедска патека на влезот во градот. Паралелно на овој дел од градот поставено е и ново улично осветлување  со што значително ќе се подобри безбедноста на пешаците и на самиот сообраќај.

Општина Радовиш денеска објави дека Во завршна фаза се започнатите работни активности на улицата „Кејска“ и улицата бр. „2“ во Радовиш. Работите ги изведуа фирмата Пешо Инженеринг со што значително ќе се подобрат условите за живот во овој дел на градот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.