Беласица со победа го стартуваше вториот дел од првенството, во Тетово ја гипсираше Ренова (видео од головите)

1018

Струмичка Беласица со победа го стартуваше вториот дел од прволгиашкиот ампионат на Македонија. На гостувањето во Тетово славеше со 4:2 против Ренова и прокнижи знчајни три бода на своето конто во борбата за опстанок.

Каланоски од пенал од 42 минута ги донесе струмичките сино бели во водство. домакините во второто полувреме притиснаа и направија резултатски пресврт. До 81 минута Ренова имаше 2:1, но Беласица преку Гуџуфи израмни на 2:2

Во продолжението поради прекршок во казнетиот простор повторно беше досуден пенал за Беласица која го реализираше Каланоски кој во судиското надополнување постигна уште еден гол за конечни 4:2 за Беласица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.