дома тагови Ѕвездите на Гранд

таг: Ѕвездите на Гранд

Ангелова од Струмица со своите изведби сè поблиску до финалето на „Ѕвездите на Гранд“ (видео)

Славица Ангелова од Струмица кандидат на Ѓорѓе Давид преку баражот се пласира во четвртфиналето од телевизиското музичко шоу Ѕвездите на гранд. Таа во шестиот...

Славица Ангелова повторно блесна во „Ѕвездите на Гранд“ и директно отиде во 6 тиот круг од шоуто

Славица Ангелова од Струмица се пласираше во шестиот круг од музичкото телевизиско шоу „Ѕвездите на Гранд“. Таа доби шест гласови од жирито  откако  ги...

Славица од Струмица ja доби довербата од продукцијата и се пласира понатаму во ,,Ѕвездите на Гранд“ (видео)

21 годишната Славица Ангелова од Струмица се пласираше во следниот круг на музичкото телевизиско шоу „Ѕвездите на Гранд“ откако во баражот  успеа да го...

Славица Ангелова од Струмица го остави жирито без коментар, со 6 гласа директно во третиот круг на „Ѕвездите на...

Славица Ангелова од Струмица со одличната изведба на песните ,,Златни дан“ од Бисера Велетаниќ и  „Колена“ од Кристина Ковач обезбеди пласман во третиот круг...

Филип Ангов од Гевгелија преку бараж со пласман во третиот круг на шоуто „Ѕвездите на Гранд“

Младиот Филип Ангов од Гевгелија го продолжи своето учество во музичкото шоу ,,Ѕвездите на Гранд“ откако во баражот го освои симпатиите на продукциското жири....

Драгана од Струмица повторно ,,растури” во Ѕвездите на Гранд – пееш како змеј и кажа Шерифовиќ

Младата Драгана Костова од Струмица успеа да се пласира во седмиот круг од балканското музичко шоу ,,Ѕвездите на Гранд''. Таа повторно го освои жирито...

Драгана Костова од Струмица повторно блесна и со својот глас го освои жирито на Ѕвездите на Гранд

16 годишната Драгана Костова од Струмица со одличната и моќна интерпретација на ,,Тако лако’’ од Џенан Лончаревиќ и ,,Сречо реци ’’ од Маја Оџаклиевска,...

Драгана од Струмица повторно блесна во ,,Ѕвездите на Гранд“, ги доби сите шест гласа од жирито ! (видео)

Младата Драгана Костова од Струмица ги освои симпатиите на жирито од балканското музичко шоу ,,Ѕвездите на Гранд’’ и со шест гласа се пласираше во...

Струмичанката Сања Димова се пласираше во следниот круг од шоуто ,,Ѕвездите на Гранд’’

Сања Димова од Струмица успеа преку бараж да се пласира во третиот круг од балканското шоу ,,Ѕвездите на Гранд’’. Таа се престави со македонската...

Драгана од Струмица блесна во ,,Ѕвездите на Гранд”, го освои жирито а за ментор ја избра Шерифовиќ (видео)

16 годишната Драгана Костова од Струмица го освои жирито на Ѕвездите на Гранд и ги освои сите шест гласа откако таа се престави со...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кадетите на Академија Пандев ги добија ривалите за престижниот турнир во...

Кадетскиот состав на Академија Пандев (фудбалери родени 2005) од утре 5 ти јуни ќе земат учество на реномираниот турнир „КУП ПРИЈАТЕЛСТВА“ кој ќе се...