дома тагови Чалакли

таг: Чалакли

Во март ќе почне изградба на градинка во Јосифово, најави градоначалникот Костадинов

Во март годинава се очекува да почне изградбата на Детска градинка во валандовско Јосифово. Вака најави градоначалникот на општината Перо Костадинов кој заедно со...

Општина Валандово ќе гради улица од Чалакли до Татарли, тендерот го доби струмичка фирма

Општина Валандово деновиве склучи договор со фирмата Жикол од Струмица откако распиша тендер за реконструкција на патот Чалакли-Татарли во должина од околу 650 метри....

Проектот за експресен пат Струмица-Смоквица ќе биде готов во февруари по што ќе се бараат пари за изградба, кажа...

Проектирањето за изградба на нов експресен пат од Струмица до Коридор 10 кај Смоквица е во завршна фаза кажа при последната посета во општина...

Со пари од државата, ќе се асфалтира улица во валандовско Чалакли познато по Фестивал заштитен од УНЕСКО

Градоначалникот на Валандово Перо Костадинов заедно со министерот за транспорт и врски Благој Бочварски најавија асфалтирање на улица во населеното место Чалакли познато по...

,,Хид Бах Шен Фест’’ во валандовско Чалакли ги спои културните традиции на Tурците и Mакедонците (фото)

Повеќе КУД од земјава и странство заиграа и ги презентираа своите  кореографии во валандовско Чалакли каде се одржува меѓународниот фестивал  ,,Хид Бах Шен Фест’’...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Активисти од ,,Ја Штитам Беласица“ реализираа екоакција ,,Колешино без отпад“- најавија...

Младите од населеното место Колешино, активисти на ,,Ја Штитам Беласица“ реализираа акција со која ги исчистија улиците од отпад но и ги уредија јавните...