дома тагови Фондација Метаморфозис

таг: Фондација Метаморфозис

Во среда премира на филмот ,,Вистината за Бади” на Мултус од Гевгелија – приказна како медиумската кампања прави штета...

Во среда Центарот за едукација, култура и активизам ,,Мултус'' од Гевгелија премиерно ќе го промовира краткиот игран филм ,,Вистината за Бади“ во кој се...

,,Мултус’’ од Гевгелија со комични и едукативни видеа и филм со средношколци, ќе го буди сомнежот дали веста е...

„Сите вистини на веста“ е насловот на проектот што ќе го спроведува Центарот за едукација, култура и активизам ,,Мултус’’ од Гевгелија со кој ќе...

Скај плус од Струмица со ,,Јутјберска платформа’’ ќе иницира младите да креираат видеа за медиумска реформа

Граѓанското здружение ,,Скај плус’’ од Струмица го промовираше проектот за медиумска писменост  насловен како „Јутјуберска платформа за медиумска реформа“. Целт на проектот е да...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...