дома тагови тендер

таг: тендер

Струмица го објави тендерот за адаптација на дел од подрумот од општинската зграда за Младински центар

Општина Струмица деновиве распиша Јавна набавка  за адаптација на дел од сутерен (подрум) на општинската зграда кој треба да премине во Младински центар. Огласот...

Дворот на Домот на Култура во Стојаково ќе добие нов лик за што Општина Богданци распиша два тендера

Општина Богданци планира со сопствени средства да изврши реконструкција на партерното уредување на дворното место на Домот на културата во Стојаково каде ќе се...

Струмичка фирма го доби тендерот од 1,5 милион евра за изградба на прва фаза од социјалната населба над Струмица

По распишната јавна набавика Општина Струмица и фирмата Жикол го потпишаа Договорот за изградба на социјалната населба во Струмица во вредност од 1 милиони...

До крајот на 2022 во Општина Василево треба да се асфалтираат 10 улици, штипска фирма го доби тендерот

До крајот на годината треба да се асфалтираат 10 улици во општина Василево. Вака стои во договорот помеѓу ова локална самоуправа и штипската фирма...

Радовиш за 90 илјади евра набави информатичка опрема но и наставни помагала за училиштата во општината

Во текот на второто полугодие основните училишта но и средното ,,Коста Сусинов’’ во Радовиш, ќе биде поставена нова информатичка опрема но и нови наставно...

Општина Гевгелија распиша тендер за набавка на опрема и играчки за детски игралишта

Деновиве општина Гевгелија преку системот на Бирото за јавни набавки објави оглас  за јавна набавка на опрема за детски игралишта кој ќе трае до...

Почна реконструкцијата на поројот Крушевска во Струмица, скопска фирма избрана за надзор на работите

Од вчера градежни екипи на фирмата Жикол од Струмица која го доби тендерот за реконструкцијата на каналот за атмосферски води на дел од улицата...

Струмичка фирма ќе го работи поројот на Крушевска кој за 578 илјади евра ќе стане шеталиште

Струмички ,,Жикол’’ е фирмата што ќе ја врши реконструкцијата на каналот за атмосферски води на дел од улицата ,,Крушевска Република’’ во Струмица - прва...

Општина Струмица објави видео како ќе изгледа отвореното спортско игралиште во Чифлик за кое обезбеди 6 милиони денари

Пред една недела општина Струмица распиша тендер за Реконструкција на отвореното спортско игралиште во Урбан Блок 33 во Струмица кое се наоѓа во 4...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...