дома тагови Струмица Жени

таг: Струмица Жени

Викендов во Струмица завршница од одбојкарскиот КУП – Џио и Струмица Жени ги добија противниците

Петок сабота и недела во спортската сала Парк во Струмица ќе се одржи завршницата од одбојкарскиот КУП на Македонија во машка и женска конкуренција....

Наковски Волеј го изненади лидерот Вардар и освои бод на тешкото гостување во Скопје

Одбојкарките на Наковски Волеј освоија бод на тешкото гостување кај лидерот Вардар Жени во Скопје а доколку беа посконцетрирани во одлучувачкиот сет можеа мечот...

Струмица Жени по втор пат со победничко оро против Виктори а Наковски успеа да слави во Скопје против...

Одбојкарките на Струмица жени, дебитантот во прволигашкото натпреварување повторно забележаа победа против градскиот ривал Виктори Волеј. Во спортската сала Парк во Струмица, девојките на...

Струмица Ж. со една нога во Куп полуфиналето, Наковски и Виктори билетите ќе ги барат во реваншите, Џио пак...

Екипата на Џио Струмица службено се пласираше во полуфиналето од Купот откако тимот на Дибра Волеј не дојде во комплетен состав на двата закажани...

Три струмички екипи остануваат во борба за титулата одбојкарски Шампионки – заврши првата фаза од првенството

Со одигрување на 11 тото првенствено коло од Првата женска одбојкарска лига познати се тимовите кои ги продолжуваат натпреварите за освојување на титулата.  Струмица...

Макс со сервис му оддржа лекција на УГД Штип , Виктори убедливо го искачи Пелистер во Битола

Македонија Макс дојде до третата победа во првенството. На свој терен го надигра УГД од Штип во рамките на претпоследното коло од Првата женска...

Струмица Жени ита кон врвот, го совлада и битолски Пелистер, Наковски и Виктори со порази

Одбојкарките на Струмица Жени ја забележаа седмата  победа во првенството со која се зацврти зад водечката тројка и отворно најавува пласман во плеј офот...

Наковски против Работнички за пол позиција, Виктори го чека Вардар а Струмица Пелистер

Одбојкарките на Наковски Волеј утре го играат мечот на есенската полусезона. На свој терен го пречекуваат тимот на Работнички Скопје кој се смета за...

Струмица Жени направи сензација, славеше против фаворитот Работнички како роденденски подарок за Иванова (фото)

Струмица Жени направи вистинско изненадување во седмото првенствено коло од Првата женска одбојкарска лига. На свој терен славеше против фаворизираниот Работнички Скопје кој досега...

Наковски Волеј убедлив против Струмица Жени во локалното дерби, Виктори славеше во Кичево, Макс со пораз дома

Одбојкарките на Наковски Волеј ја забележаа втората победа во првенството откако во исполнетата сала при СОУ ,, Димитар Влахов'' во Струмица убедливо славеа против...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Земјоделците најавија блокада на Струмица, бараат рентабилна откупна цена и стоп...

Производителите на домати во понедeленик ќе ја блокираат Струмица бидејки никој од Владата не ги контактирал да им ги слушне проблемите и да им...