дома тагови Стојне Митева

таг: Стојне Митева

Струмица доби Шелтер центар за жртви на семејно насилство, каде може да се сместуваат жртви и од Југоистокот (фото)

Здружението ,,Скај плус’’ во партнертство со општина Струмица, струмичката епархија на МПЦ и локални фирми, адаптираа простории и изградија Шелтер центар за сместување на...

Скај плус од Струмица со ,,Јутјберска платформа’’ ќе иницира младите да креираат видеа за медиумска реформа

Граѓанското здружение ,,Скај плус’’ од Струмица го промовираше проектот за медиумска писменост  насловен како „Јутјуберска платформа за медиумска реформа“. Целт на проектот е да...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...