дома тагови стадион Благој Истатов

таг: стадион Благој Истатов

Нови порази на А.Пандев и Беласица со кои останаа да ја ,,греат’’ опашката на прволигашката табела

Академија Пандев и Беласица претрпеа нови порази во прволигашкиот фудбалски шампионат на Македонија. Во рамките на 9 тото првенствено коло пандевци загубија од Шкупи...

Пинда го промовираше идејното решение за нов стадион во Струмица, што би се градел на постоечкиот кој сака да...

Претседателот на ФК Беласица Славчо Васков-Пинда го презентираше идејното решение за новиот стадион во Струмица што сака да го подигне на постоечкиот а ќе го...

ФК Беласица објави како ќе изгледа новиот стадион за кој во петок ќе има промоција на проектот (фото)

ФК Беласица на својата официјална ФБ страна попладнево објави фотографии од идејното решение како би изгледал новиот стадион Благој Истатов. Неколку часа претходно пак...

Објавен распоредот за мечевите од Првата фудбалска лига – кога ќе има соочувања меѓу А. Пандев и Беласица ?

Двата струмички фудбалски прволигаши Академија Пандев и Беласица во новата натпреварувачка сезона во Првата лига ќе се соочат на 1 ноември во рамките на...

Не потценуваа, но ние се вративме во Прва лига, објавија синобелите откако Беласица како најдобра од Втора лига ќе...

Како најдобар тим од  источното второлигашко фудбалско натпреварување кое се прекина, струмичка Беласица од идната сезона се враќа во Првата лига. Така одлучи УО...

Ексклузивно: Александар Таневски ќе ги предводи ,,пандевци’’ до крајот на сезоната, тимот го превзема од четврток

Екипата на Академија Пандев после утрешниот реванш Куп натпревар со Шкупи на стадионот Благој Истатов, ќе ја предводи Александар Таневски дознава Дрнка.МК.  Според нашите...

Британската амбасадорка Галивеј со синот и ќерката играше фудбал со девојките на Тиверија и повика на родова еднаквост во...

Британската амбасадорка Рејчел Галовеј како и преставници од британската амбасада  во земјава, ги посетија фудбалерките на ЖФК ,,Тиверија’’ во Струмица кои тренираа на стадионот...

Видео од головите од мечот А.Пандев – Шкендија и одбраната на Захов кој не дозволи реми во Струмица

Фудбалерите на Академија Пандев претрпеа пораз од Шкендија во првото пролетно коло од фудбалскиот шампионат. На стадионот Благој Истатов во Струмица, избраниците на Југослав...

Пандевци подготвени за тетовска Шкендија во недела а задоволни од ваучерот од Агенцијата за млади и спорт

Фудбалерите на Академија Пандев во недела на стадионот ,,Благој Истатов’’ во Струмица ја пречекуваат тетовска Шкендија, со што го почнуваат пролетниот поход за висок...

Пандевци ги скротија ,,лавовите” и со четири гола ги испратија за Скопје (видео од головите)

Фудбалерите на Академија Пандев ја забележаа седмата победа во првенството. На свој терен на стадионот ,, Благој Истатов'' ги надиграа ,,лавовите“ кои најавуваа поволен...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Одбојкарки од Струмица ќе ги бранат боите на Македонија на турнир...

Три девојчиња од Струмица се дел од македонската одбојкарска селекција до 16 години (генерација 2006 и помлади) која од утре до сабота ќе учествува...