дома тагови СОУ Димитар Влахов

таг: СОУ Димитар Влахов

Ученици од СОУ „Димитар Влахов“ на струмичани мереа притисток, гликоза, ги масираа и нудеа фармацевтски продукти (ФОТО)

Идните здравствени работници – учениците од Димитар Влахов во Струмица го одбележаа престојниот  празник 7 Април ден Светскиот Ден на здравјето. Тие денеска во...

ВИДЕО: Како изгледаа возењата трактори на Христијан и Стоја кои се закитија со злато во Кавадарци

Христијан Ѓоргиев и Стоја Георгиева под менторство на професорот Ванчо Танев при СОУ ,,Димитар Влахов“ од Струмица се закитија со златни медали во дисциплината...

Ученици од СОУ ,, Димитар Влахов“ од Струмица со видео апелираа да се чува и негува македонскиот јазик (фото/видео)

Ученици од СОУ,, Димитар Влахов“ под менторство на професорката Маре Караристова, направија видео со кое апелираат за чување и негување на мајчиниот јазик. Видеото...

Наковски Волеј подобар од Струмица Жени, славеше убедливо во првото градско одбојкарско дерби

Одбојкарките на Наковски Волеј со 3:0 во сетови славеа победа против градскиот ривал Струмица Жени. Во спортската сала при СОУ ,, Димитар Влахов’’ избраничките...

Рурална коалицијата со кампања да ја зголеми свеста кај фармерите и младите за влијанието на климатските промени (фото)

Со цел да се намалат последиците , Рурална коалиција спроведува кампања која е насочена за подигнување на свеста кај земјоделците за климатските промени. Според...

Родителите чии деца конкурираа за медицинска сестра во школото Димитар Влахов Струмица нема да ги пуштат на тестирање, бараат...

Родители на завршни основци во Струмица кои се пријавија за образовниот профил медицинска сестра во здравствената струка во СОУ ,, Димитар Влахов'' нема да...

Сепак ќе нема тестирање, паралелката со медицински сестри во СОУ ,,Димитар Влахов’’ во Струмица ќе брои дури 38 ученика

Министерството за образование и наука доцна вечерва го извести СОУ ,, Димитар Влахов ’’ во Струмица дека паралелката со медицински сестри од здравствената струка...

Огромен интерес за профилот медицински сестри во СОУ ,,Димитар Влахов’’- ќе има квалификациски тест за прием

По првиот уписен рок ќе има квалификациско тестрирање за прием во прва година во СОУ ,,Димитар Влахов’’ во Струмица за образовниот профил – медицинска...

Фото: Преку практични вештини до кадри со висок квалитет, средношколци од Димитар Влахов подигаа пластеници !

Учениците од земјоделската струка  при средното училиште  ,,Димитар Влахов’’ од Струмица со помош на професорите подигнаа пластеници на училишната економија на овој  центар.  Станува...

Фото – Учениците од ,,Димитар Влахов” Струмица со зелена акција за почист воздух и здрава средина

„Со младинска зелена акција до поздрава животна средина!“ . Ова е мотото на акцијата што ја спроведоа средношколците од средното училиште ,,Димитар Влахов’’ од...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Гевгелија идната недела ,,АРТ УМ“ фестивал – ќе се спои...

На 21 и 22 јуни 2024 година во Гевгелија ќе се одржи мултимедијален фестивал АРТ УМ . Овој фестивал ќе вклучува широк спектар на...