дома тагови Славе Андонов

таг: Славе Андонов

Турската Умраније ќе донира детски забавен парк во Општина Василево, средба Андонов – Јилдирим

Турската општина Умраније која брои околу 800 илјади жители ќе донира детски забавен парк за најмладите граѓани на општина Василево. Ова најава доаѓа како...

Изградена улица со бекатон плочки во Градашорци – Општина Василево со цел да нема неасфалтирани улици

Градежната компанија Бони интерградба, ангажирана од општина Василево, ја заврши изградбата на улицата во населеното место Градашорци. Денес, на лице место беше градоначалникот  на...

Голем број посетители на Денот на празот во Градашорци кои дегустираа и купуваа праз (ФОТО)

Во организација на општина Василево во дворот на Црквата Св Никола во Градашорци, по пауза од две години се одржа традиционалната манифестација ,,Ден на...

Општина Василево во недела во Градашорци организира Празијада 2020 и забава со Next Time 

Во недела, на 13.11.2022 година, во организација на општина Василево, во с. Градашорци, во дворот на црквата Св. Никола, со почеток во 11,00 часот...

Општина Василево го заврши уредувањето на училишниот двор во Радичево

Градоначалникот на општина Василево Славе Андонов денес беше во посета на училиштето во населеното место Радичево, каде изврши увид во реализираните активности кои се...

Општина Василево асфалтираше улица во Радичево од 200 метри, најави асфалт и на улицата до црквата

Од населеното место  Радичево, општина Василево почна да ја реализира Програмата за изградба на патишта и улици за ова година. Механизација на Бони Интерградба...

Во недела планинарски марш до Варварица, општина Василево го рамнеше патот од Трибичино

Со цел успешно организирање на манифестацијата „Маршот до Варварица“ кој ќе се одржи на 23.10.2022 (недела)“, Општина Василево со механизација на ЈП Турија изврши...

Ќе соработуваме со Општина Василево за просперитет на луѓето овде, кажа кинескиот амбасадор Ѕуо по средбата со Андонов

Амбасадорот на НР Кина во Македонија, Жанг Ѕуо придружуван од економски советник и но и преставник на градежна компанија од Кина која во Макеоднија...

По поројот во Сушево се чисти и отворениот канал во Василево

Градоначалникот на општина Василево, Славе Андонов, направи увид во активноста на чистење на отворениот  трапезен канал во населеното место Василево, кој се протега покрај...

Ќе се уредува платото пред Домот на културата во Нова Маала, Општина Василево склучи договор со БРР

Првиот човек на општина Василево Славе Андонов го потпиша Договорот со Бирото за регионален развој за обезбедување финансиски средства за партерно уредување на платото...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Андонов во Турската амбасада ги презентираше потенцијалите на Општина Василево за...

Првиот човек на општина Василево Славе Андонов заедно со советникот Ридван Мемедов денеска остварија средба со амбасадорот на Турција во земјава Хасан Мехмет Секизќок...