дома тагови Проагро фармери

таг: Проагро фармери

На Агро саемот прогласени најдобрите градинари од Струмичко кои произведуваат и по над 200 тони зеленчук !

Здружението „Проагро фармери“ кои го организираше Агро саемот во Струмица 2023 ги прогласи најдобрите градинари за оваа година кои на распишан Јавен повик се...

Кои се манифестации во Југоистокот, организирани од општини и здруженија ќе ги поддржи МЗШВ во 2023 (преглед)

Вкупно 10 манифестации и настани организирани од општини и граѓански здруженија во Југоистокот ќе добијат финансиска помош од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство...

Во сабота на 8-ми Октомври на плоштадот во Струмица ,,АГРО САЕМ СТРУМИЦА 2022”

Здружението „Проагро Фармери” од Струмица во сабота на 8 октомври на плоштадодт Годе Делчев со почеток во 11 часот организира саем на отворено на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

На Цареви кули приведени двајца жители од Василево, кај едниот пронајдена...

На 18.04.2024 во 19.30 часот на место викано „Цареви кули“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода А.С.(34) и В.С.(35), двајцата од село Василево, струмичко. При преглед...