дома тагови планинарски марш

таг: планинарски марш

ПК ,,Ентузијаст“ од Струмица организира планинарски марш во чест на Ванчо Атанасов по убавините на Беласица

Во недела на 9-ти Април Планинарскиот клуб „Ентузијаст“ од Струмица го организира 24-тиот по ред планинарски меморијален марш ,,Ванчо Атанасов 2023“. Станува збор за...

Во недела планинарски марш до Варварица, општина Василево го рамнеше патот од Трибичино

Со цел успешно организирање на манифестацијата „Маршот до Варварица“ кој ќе се одржи на 23.10.2022 (недела)“, Општина Василево со механизација на ЈП Турија изврши...

ЗПСК Кожуф од Гевгелија за јубилејот 70 години реализираше планинарска акција а собраа средства и за Емилија

Околу 150 планинари, велосипедисти, рекреативци и ученици  беа дел од планинарската акција што ја организира ЗПСК Кожуф од Гевгелија по повод јубилејот 70 години...

Планинари од Струмица, Гевгелија, Валандово и од Бугарија се искачија на врвот посветен на Борис Трајковски на Беласица

50 тина планинари од Струмица, Валандово, Гевгелија но и од Петрич и Софија од сосена Бугарија се искачија на врвот Ботра висок 1880 метри...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...