дома тагови Нова маала

таг: Нова маала

Василево ги повика оштетените од невремето во Добрашинци, Нова Маала и Висока Маала да ги пријават штетите во општината

Советот на општина Василево одржа Вонредна седница на која расправаше за невремето од пороен дожд и град кое ги погоди населените места Добрашинци, Нова...

Мојата посета ја посветувам на големата светица, ќерка на Вашата земја Мајка Тереза, вели папата Фрањо за посетата во...

По повод Апостолската посета на Македонија, папата Фрањо упати видео порака во која како што вели сака да ја искаже радоста и пријателството  што ги...

Во струмичко Нова Маала поставени 4 метални крста за доаѓањето на Папата Фрањо во државата

Викендов со благослов на Н.В.П д-р. Киро Стојанов, бискуп Скопски и епарх Струмичко-скопски, по повод пасторалната посета на Папата Фрањо на Македонија, во парохијата...

Општина Василево го санира патот до Старо Владевци, деновиве санација и на патот до Нова маала

Општина Василево деновиве почна со санација на локалниот патен правец од Ново до Старо Владевци кој се наоѓаше во мошне лоша состојба. Се врши...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

На Цареви кули приведени двајца жители од Василево, кај едниот пронајдена...

На 18.04.2024 во 19.30 часот на место викано „Цареви кули“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода А.С.(34) и В.С.(35), двајцата од село Василево, струмичко. При преглед...