дома тагови Никола Ѓоргиев

таг: Никола Ѓоргиев

Никола Ѓоргиев со злато и титула во Словенија, Филип Маџунков со сребро и вицешампион во Австрија

Струмичките одбојкарски интернационалци и репрезентативци на Македонија Никола Ѓоргиев и Филип Маџунков ги завршија првенствените настапи со своите клубови во Словинеија при што Никола...

Македонија со победа го почна походот за првото злато во Евро сребрената лига

Македонската одбојкарска репрезентација со победа ја отворија Европската сребрена лига. Во групата А, во првото коло славеше победа против селекцијата на Кипар со 3:0...

Одбојкарите на Македонија се собраа во Струмица и ги почнаа подготовките за злато во Европската лига (фото)

Македонската одбојкарска репрезентација денес се собра во Струмица и ги почна подготовките за настап во Европската сребрена лига во која ќе атакуваат на злато...

Дури 11 струмичани во македонската одбојкарска репрезентација во походот за ново Европско првенство

Одбојкарските репрезентативци од утре ги почнуваат контролните мечеви како дел од подготовките за квалификациониот турнир во Скопје идниот месец за ново учество на Европско...

Градоначалникот на турски Инегол Алпер Табан, струмичанецот Ѓоргиев го најави како скапоцен одбојкар и нова вредност на градот и...

Никола Ѓоргиев и официјално стана дел од турскиот одбојкарски прволигаш Инего Беледиеспор со кого потпиша едногодишен догвоор. Првиот човек на клубот кој паралелно е...

Моите блиски и сакани ми даваат енергија за нови успеси, вели Никола Ѓоргиев кој повторно се враќа во Турција...

Струмичкиот интернационалец и капитенот на македонската одбојкарска репрезентација Никола Ѓоргиев се сели во Турција каде следната првенствена сезона ќе биде дел од тамошниот прволигаш...

Познати противниците на македонските одбојкари за нов настап на Европско првенство, добија лесна група

Македонската одбојкарска селекција ги доби противниците за пласман на Европското првенство догодина кое ќе се одржи во Полска, Чешка, Естонија и Финска. Четата на...

Струмичка поддршка на македонските ракометари во Виена, капитенот на одбојкарите Ѓоргиев верува во победа против Чешка

Голем број струмичани заминаа во Австрија да ја бодрат македонската ракометна селекција на својот настап во Виена во рамките на Европското првенство. Таму се...

Во Словенија почнува Европското во одбојка, македонската селекција со девет струмичани и најавуваат осминафинале

Македонската одбојкарска селекција го развиори македонското знаме во Љубљана каде ќе настапи во групата Ц од Европското првенство во одбојка. Дури девет струмичани ќе...

Од Јапонија во Германија – струмичкиот одбојкарски интернационалец Никола Ѓоргиев потпиша за Фридрикшафен

Струмичкиот одбојкарски интернационалец и капитен на македонската одбојкарска репрезентација Никола Ѓоргиев објави дека следната сезона ќе ги брани боите на германскиот одбојкарски тим Фридрихшафен. Тој...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Гевгелија идната недела ,,АРТ УМ“ фестивал – ќе се спои...

На 21 и 22 јуни 2024 година во Гевгелија ќе се одржи мултимедијален фестивал АРТ УМ . Овој фестивал ќе вклучува широк спектар на...