дома тагови музика

таг: музика

Васил Гарванлиев ја промовираше својата “ПриКазна„ која ќе биде дел од новиот албум што го спрема (видео)

Струмичанецот Васил Гарванлиев на официјален јутуб канал ја објави неговата најнова песна и видеозапис за “ПриКазна„. Ова е негов втор проект оваа година по...

Тунџај Туна Шавлев формираше нов музички бенд и направи одлично едночасовно музичко шоу на ИН ТВ (видео)

Деновиве и официјално се промовираше новиот музички бенд од Струмица, формиран на иницијатива на Тунџај Туна Шавлев кој ќе функционира како ,,Туна Бенд’’. Својата...

Хитот ,,Еве ме пак’’ Јанева го испеа со 25 музички таленти и фанови во карантин, сакам да ги слушнете...

За време на карантинските денови Александра Јанева реши да направи нова верзија на синглот „Еве ме пак“ заедно со 25 млади музички таленти, солисти...

Младата струмичанка Драгана Костова сними ковер на песната ,,Ништа твоје’’ (видео)

Младата Драгана Костова од Струмица која лани го освои второто место на грандовото шоу ,, Неки нови клинци’’ деновиве сними ковер на песната ,,Ништа...

Игор Џамбазов со Гуру Харе и Јовче Пандев ги отвараат музичките вечери на СОФ 2019 – еве кој се...

Од петок 9 август почнуваат музичките вечери од годинашново издание на Струмица опен фест и тоа на сцената кај Чешмичката кај градскиот парк. Честа...

Јовче Пандев го промовираше својот втор сингл со видео спот во кој глуми со Александра во ,, Суден час’’...

Јовче Пандев деновиве го промовираше својот втор сингл заедно со видео запис насловен како ,,Суден час’’ во кој се појавува со Александра Бенет но...

Пресреќен сум што му свирев и ме слушаше Стинг, вели Иван Кукиќ кој со Стефановски имаа настап на неговиот...

Иван Кукиќ - синот на Ленче и Горан ја имаше честа да свири со Влатко Стефановски како увертира на концертот на големата музичка ѕвезда...

Болеро Бенд со Кико спремаат албум и најавуваат хитовски песни за македонскиот и балканскиот пазар (видео)

,,Болеро Бенд’’ снима нови песни со кои ќе го комплетираат новиот албум што го спремаат извесен период. Како што велат од бендот песните ќе...

Ристе не направи среќни родители, да подрасне се враќам на музиката , вели Кате која стана мајка

Фолк пејачката Катерина Ристова стана мајка. Во болницата ,,West Penn'' во Питсбург, Пенсилванија САД, каде со сопругот Васко Митев од Радовиш веќе живеат, на...

Глигор и Теодора од Гевгелија промовираа нов сингл на англиски ,,Се што ми треба си ти’’ снимен на Кожув...

Гевгелискиот музички тандем ,,The G Notes’’ составен од Глигор и Теодора Гошеви инаку брат и сестра, промовираа нов музички сингл на англиски насловен како...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

За брзо возње казнети 85 возачи во Југоистокот – 20 возеле...

На 19.02.2024 во периодот од 14.00 до 19.00 часот на подрачје на Секторот за внатрешни работи Струмица била спроведена контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила со...