дома тагови Канал ВИС

таг: Канал ВИС

АМС ќе прави контрола на спортските терени по општините, голем дел не биле функционални

Агенцијата за млади и спорт ќе прави ревизија на изградените спортски терени во поглед на функционалноста, со кои во моментов стопанисуваат општините. Контролите ќе...

Арена од Струмица први на турнирот во мал фудбал во Василево, Јованов најдобар играч, Колев голман а Костовски стрелец

Екипата на ,,Арена фитнес’’ од Струмица го освои првото место на Новогодишно - Божиќниот турнир во мал фудбал што се одржа во Василево. Тие...

,,Скај плус’’ со обуки меѓу средношколците во Струмица, како и зошто треба да реагираат на непрофесионални вести

На кои вести да им се верува, како младите да препознаат ,,манипулативни и сензационалистички ’’ елементи во веста, зошто младите да реагираат на информации...

Скај плус од Струмица со ,,Јутјберска платформа’’ ќе иницира младите да креираат видеа за медиумска реформа

Граѓанското здружение ,,Скај плус’’ од Струмица го промовираше проектот за медиумска писменост  насловен како „Јутјуберска платформа за медиумска реформа“. Целт на проектот е да...

Кој заминува а кој останува во Академија Пандев кој летово ќе дебитира на европската сцена

По завршувањето на првенствената сезона, од завчера фудбалерите на ,,Академија Пандев’’ се на одмор кој нема да трае долго. На 8 јуни се планира...

Сузана Мицева од Канал ВИС наградена од ЗНМ за најдобро новинарско известување за локални и регионални теми

Новинарката и уредничка на Канал ВИС од Струмица и дописник на Телма, Сузана Мицева  доби награда од ЗНМ за најдобро новинарско известување за теми...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...