дома тагови Димитар Пандев

таг: Димитар Пандев

Струмичанецот Димитар Пандев потпиша за македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје

24 годишниот Димитар Пандев од Струмица кој беше во САД и настапуваше во НЦАА лигата за повеке универзитети стави потпис за актуелниот македонски шампион МЗТ...

Струмичанецот Пандев се враќа во форма, со неговиот IUPUI Jaguars славеше победа во НЦАА лигата

Струмичанецот Димитар Пандев кој минатото лето потпиша за најдобрата колеџ екипа IUPUI Jaguars од Индијана САД и настапува во НЦАА лигата, забележа победа во дуелот со Сполдинг...

Владо Милев избран за спортист на Струмица за 2020, кои се останатите во сениорска конкуренција !?

Одбојкарот на Џио Струмица Владо Милев ја понесе титулата Спротист на Струмица за минатата година. Тој на прогласувањето на најуспешните во струмичкиот спорт за...

Струмичанецот Димитар Пандев дебитираше со победа во дресот на IUPUI во NCAA колеџ лигата во САД

Струмичанецот Димитар Пандев кој ова лето потпиша за најдобрата колеџ екипа во  IUPUI Jaguars од Индијана САД,  викендов дебитираше во  NCAA (D1) лигата каде со својот...

Струмички Астраион со победа ја отвори Супер лигата ,,комшиски’’ го надмудри Радовиш

Струмичките ракометари испишаа историја бидеки со победа дебитираа во Супер лигата. Во рамките на првото коло од Групата А од најелитното ракометно натпреварување на...

Струмичанецот Димитар Пандев сериозно чука на вратите на НБА, стави потпис и ќе игра во силната NCAA колеџ лига...

Македонскиот младински кошаркарски репрезентативец, струмичанецот Димитар Пандев кој цели 8 години етапно ја гради својата кошаркарска кариера надвор од земјава, стави потпис за најдобрата...

Астраион како најдобар од Прва лига оди во елитатa, од следната сезона носи суперлигашки ракомет во Струмица

Струмички ,,Астраион’’ по две години натпреварување во Првата ракометна лига, од следната сезона се сели во најелитното ракометно друштво во Македонија што значи од...

Струмички Астраион убедлив кај Риниа М, славеше со плус 15 и го мерка лидерското место во Првата ракометна лига

Ракометарите на струмички ,,Астраион'' славеа победа на гостувањето кај ,,Риниа''со 35:20 и ја забележаа втората победа во прволигашкиот ракометен шампионат група 1. Избраниците на...

Астраионци на подготовки во Банско Бугарија, најавуваат подобар пласман во новата сезона, исклучиво со струмички деца

Ракометарите на струмички ,,Астраион’’ веќе неколку дена се на подготовки во Банско Бугарија каде ја темпираат формата за новата првенствена сезона во која најавуваат...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тивериополски филмски денови на „Астерфест“ во Струмица

Изминатиот викенд и денес во Струмица се одвиваат Тивериополските филмски денови на „Астерфест“, кои се своевидно загревање за овогодишното фестивалско издание на Интернационалниот филмски...