дома тагови Владо Илиевски

таг: Владо Илиевски

„Вие сте најголемите амбасадори на Струмица“, објави Костадинов по средбата со истакнати струмичани во Љубљана

Градоначалникот на Струмица Костадин Костадинов кој престојува во работна посета на Љубљана се сретна и со струмичани кои живеат, работат и студираат во оваа...

Владо Илиевски донираше 100 топки за најмладите кошаркари на КК Струмица со кои и тренираше !

Поранешниот кошаркарски репрезентативец Владо Илиевски при престојот во родниот град Струмица беше со најмладите кошаркари на КК ,,Струмица''. Како што објави клубот на социјалните...

Играчите на КК Струмица го уредија кошаркарското игралиште во училиштето Сандо Масев во Струмица

Струмичкиот кошаркарски вотролигаш деновиве се вклучи во акцијата на општина Струмица  за уредување на спортсктие терени и игралишта при што на нивна иницијатива се...

Илиевски – Струмица е на добар пат да го врати сјајот на кошарката во сениорска конкуренција

Второлигашот Струмица е на добар пат да го врати сјајот на сениорската кошарка во Струмица, кој секогаш се сметал за кошаркарски град, за што...

Струмица против Куманово отвара нова кошаркарска страница, во СОУ Никола Карев ќе се игра Втора лига – сениори

По пауза од две сезони Струмица повторно се враќа на кошаркарската мапа во сениорска конкуренција. Пријавена е екипа во Втората лига од каде струмичани...

Струмица заслужува да има сениорски клуб во кошарка за децата и публиката, вели Илиевски кој влегува во КК Струмица

Струмичката кошарка во сениорска конкуренција последниве години стагнира. Од град со своевремно два клуба, град со кошаркарска титула не е во ред да нема...

Владо Илиевски влегува во КК ,,Струмица” со цел општината да има кошаркарски второлигаш !?

Се поизвесно е дека Струмица ќе има свој преставник во Втората кошаркарска лига. Како што дознаваме струмичкиот интернационалец и своевремено репрезентативец Владо Илиевски влегува...

Младите од белградски Партизан го освоија турнирот ,,Кошарка без граници 2019’’ во Струмица кој го следеше и Владо Илиевски

Надежите на белградски Партизан го освоија првиот турнир ,,Кошарка без граници 2019’’ што го организираше КК Струмица. Во големото финале од овој турнир, тие...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Еднокуќево –...

Вчера во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...