Струмичките пожарникари извлекоа возач од излетано возило во провалија кон Цареви Кули

Попладнево околу 18 часот на месноста ,, двата пата’’ кај Цареви кули, струмичките пожарникари учествувале во спасување на возач од патничко моторно возило кое...

Дури 11 позитивни на ковид-19 во Струмица за еден ден, во Гевгелија и Радовиш по двајца новозаболени

Во последните 24 часа се направени 1507 тестирања, а регистрирани се 140 нови случаи на ковид-19 во: Скопје 43, Куманово 10, Дебар 3, Штип 4,...

4 нови позитивни лица на коровавирус во Струмица каде денеска се направени дури 19 ковид тестирања

Од направени 1542 тестови регистрирани се 142 нови случаи на ковид-19 во земјава  во последните 24 часа а пет лица починаа,, соопшти Министерството за здравство....

Фонтаната во центарот на Струмица осамнаа со пена која се излеваше на булеварот Маршал Тито

Утрово фонтаната на булеварот ,,Маршал Тито'' во Струмица осамна со пена, што ги изненади струмичани имајки во предвид дека до синоќа истата беше полна...

Читај меѓу редови и биди медиумски писмен, Медија Флеш од Струмица ќе едуцира млади за критичко размилување

Здружението за медиумска писменост Медија Флеш започнува со реализација на проектот „Читај меѓу редови и биди медиумски писмен“ финансиран и поддржан од стрaна на...

44 годишна жена од струмичко Градашорци почина од компликации од ковид-19, во Југоистокот нови 5 позитивни

Жена на возраст од 44 години од населеното место Градашорци општина Василево е почина од компликации предизвикани од вирусот ковид-19, соопшти министерството за здравство....

Доктор специјалист од Кавадарци, за Денот на независноста утре ќе ја преплива брана Турија кај Струмичко

Специјалистот по спортска медицина од Кавадарци Бошко Илиев утре за Денот на независноста на Македонија планира да ја преплива брана Турија, односно да исплива...

ФКТ Ристо Шишков годинава на отворено, претставите ќе се играат на сцената на СОФ во градскиот парк во Струмица

Фестивалот на камерен театар „Ристо Шишков“ Струмица, ќе се одржи на отворено на сцената на Струмица опен Фест 2020 во големиот градски парк и...

Нови пет заболени од ковид-19 во Струмица, тројца во Гевгелија – во земјава нови 127 позитивни

Пет нови позитивни случаи на ковид-19 се регистрирани во Струмица и досега тоа е најголемата дневна бројка што ја има регистрирано Министерството за здравство...

Во Струмица 5 нови лица заболени од ковид-19 и еден оздравен, во земјава 145 новозаразени

Пет нови лица од Струмица се заболени од коронавирус соопшти министерството за здравство од каде информираат дека во последните 24 часа  направени се 1772...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Пет фудбалерки на Тиверија позитивни на ковид-19 и нема да играат...

Седум фудбалерки од македонската женска репрезентација добија позитивни резултати од првиот скрининг тест на вирусот Ковид-19. Без никакви симптоми на Ковид-19 во самоизолација се...