Две струмичанки и лице од Радовиш позитивни на Ковид-19, во земјава нови 199 новозаболени

Во последните 24 часа се направени 1.545 тестирања, а регистрирани се 199 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-90, Куманово-17, Дебар-6, Штип-9, Прилеп-3, Тетово-12, Струга-12,...

Од понеделник земјоделците може да точат зелена нафта на картичка, тие што немаат стасаа новите во ПЕ на МЗШВ

Земјоделците кои досега имаа картички и користеа зелена нафта, од понеделник повторно може да точат еуродизел на бензинските на Макпетрол. Вака најавија минситерот за...

Нов позитивен на Ковид-19 во Струмица кој не е поврзан со ниту еден кластер, во земјава регистрирани 205 новозаболени

Во последните 24 часа во земјава се направени 1.728 тестирања, а регистрирани се 205 нови случаи на ковид-19, соопшти Министерството за здравство. Ова е...

Објавена листа на капацитети каде може да се користат ваучерите за туризам, има и во Струмица, Дојран, Гевгелија, Радовиш...

Министерството за економија на порталот дома си е дома ја објави листата на угостителско сместувачки капацитети каде може граѓаните добитници на ваучери за туризам...

МВР да ги засили полициските патроли и спречи транзит на мигранти низ Струмица, побара градоначалникот Јаневски (видео)

Првиот човек на Струмица Коста Јаневски побара МВР да ги засили полициските патроли на влезовите во Струмица и околните ридови кои во последниов период...

Комбето што се преврте на патот Струмица-Валандово, превезувало 50 мигранти – 14 од нив повредени

14 мигранти се повредени при синокешното излетувањет на комбето со битолски регистарски ознаки на патот Струмица-Валандово , соопшти МВР. Според информацијата во комбето марка...

Излета комбе со мигранти на патот Струмица-Валандово, возачот во бегство, најмалку 8 лица се повредени (фото)

Вечерва околу 21 часот се случи сообраќајна незгода во која учествувала комбе со мигранти. Како што информираат од СВР Струмица незгодата се случила на...

Општина Струмица дополнително го уредува локалитетот околу Габровските водопади а ја проширува патеката и до третиот !

Општина Струмица деновиве работи на дополнително уредување на локалитетот околу Габровските водопади кои се наоѓаат на падините на Беласица во непосредна близинана селоот Габрово....

Уште еден позитивен случај на Ковид-19 во општина Струмица, во земјава за последните 24 часа 163 новозаболени и 8...

Во последните 24 часа се направени 1794 тестирања а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19 објави министерот за здравство Венко Филипче . По...

Возачот на комбето кој предизвика сообраќајка во Струмица приведен, превезувал 32 мигранти и се забил во три возила, соопшти...

Возачот на комбето што вчера предизвика сообраќајка на улицата Младинска во Струмица е приведен во полициската станица во Струмица соопшти МВР. Според полицијата  станува...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Струмичанецот Димитар Пандев сериозно чука на вратите на НБА, стави потпис...

Македонскиот младински кошаркарски репрезентативец, струмичанецот Димитар Пандев кој цели 8 години етапно ја гради својата кошаркарска кариера надвор од земјава, стави потпис за најдобрата...