Повеќе од 400 учесника на полумаратонот ,,Струмица на улица’’ – еве кои улици ќе бидат времено затворени за сообраќај

Недела (9.06)  во 19 часот во Струмица ќе стартува второто издание на полумаратонот ,,Струмица на улица’’ со што и официјално ќе сзапочне осмиот по...

Видео – Што ќе има на програмата и што ќе понуди ,,Струмица Опен Фест’’ за месец јуни кој ќе...

Полумаратон, турнир во улична кошарка, велосипедизам, ноќни ридско планински патеки , вежбање во парк  се дел од програмските активности што ќе бидат понудени на...

Викендов во Струмица ќе се одржи вториот меморијален фудбалски турнир ,,Филип Лазаревски’’

Викендов во организација на ФК Академија Пандев на теренот со вештачка трева во Струмица ќе се одржи  вториот меморијален фудбалски турнир ,,Филип Лазаревски’’. На...

Ракометниот меч Македонија – Грција во Струмица на 16 јуни, ќе се игра за победа и потврда на пласманот...

Македонската ракометна сениорска селекција последниот меч од квалификациите за пласман на ЕП 2020 против репрезентацијата на Грција ќе го игра во салата ,,Парк’’ во...

Кадетките и младинките на ЖФК Тиверија од Струмица без пораз станаа Шампионки – ги кренаа фудбалските трофеи ( ФОТО...

Она што не им успеа на сениорките го направија младинските погони на ЖФК Тиверија од Струмица докажувајки дека во овој град професионално се работи...

Кој се ќе трча и зошто ќе бидат дел од полумаратонот ,,Струмица на улица’’ на кој може секој...

Расте бројот на кандидатите кои ќе трчат на полумаратонот ,,Струмица на улица’’- СОФ 2019 кој ќе се одржи на 9 јуни  со почеток во...

Кој заминува а кој останува во Академија Пандев кој летово ќе дебитира на европската сцена

По завршувањето на првенствената сезона, од завчера фудбалерите на ,,Академија Пандев’’ се на одмор кој нема да трае долго. На 8 јуни се планира...

Ударниот состав на Џио Струмица на списокот за ЕП во одбојка во Словенија каде селекторот ќе смета на дури...

Селекторот на македонската одбојкарска репрезентација Никола Матијашевиќ го објави списокот на играчи со кои ќе настапи на Европското првенство во одбојка во Словенија во...

Димов со гол против Вардар ја затвори успешната сезона за Академија Пандев со освоена КУП титула и излез во...

Академија Пандев со реми ја заврши годинашнава првенствена сезона. Во рамките на последното коло од шампионатот, струмичани ремизираа со Вардар 1:1. Црвено црните поведоа...

Пандевци успешната сезона ја завршуваат со Вардар на Младост, ќе биде изложен и КУП пехарот за фотографирање

Тимот на Академија Пандев утре го игра последниот меч од ова првенствена сезона во која ,, пандевци’’ станаа вистински хит. Го освоија КУП трофејот...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во петок во Гевгелија – конференција за тинејџери за да се...

Во петок во Домот на културата во Гевгелија со почеток во 12 часот ќе се одржи конференција за тинејџери, на која директно младите ќе...