Цицмиловиќ го тестираше Денковски кој е пред потпис за Беласица

Сратегот на струмичките сино бели Раде Цицмиловиќ на контролката со Кит Го го тестираше Христијан Денковски поранешниот младински репрезентативец на Македонија. За Беласица, Денковски...

Пандевци му одржаа лекција на Вардар во пријателски меч, постигнаа дури 6 гола

Фудбалерите на Академија Пандев со победа од 6:1 против скопски Вардар го промовираа теренот на спортскиот центар ,,Пандев,, во Струмица кој е во завршна...

Деца со попречености со ОК ,,Наковски волеј’’ спортуваа и тренираа одбојка

Вклучување на децата со попречености во спортските клубови и здруженија . Ова е пораката што ја упатија од специјалната олимпијада Mакедонија кои во Струмица...

Пандевци завршија со подготовките во Турција, во недела контролка против Вардар

Екипата на Академија Пандев денес се врати во Струмица по дванесетдневните подготовки во Анталија, Турција.Таму „пандевци“ одиграа шест контролни натпревари со биланс од две...

Имате добри шанси на Европското, сметајте на поддршката од Владата, рече Заев по средбата со Михаилов и Јовановски

,,Имате добри шанси за Европското одбојкарско првенство што ќе се одржи во септември оваа година. Сметајте на поддршката од Владата. Со повеќе мерки, како...

Струмица ќе додели 220 илјади евра за спортски клубови и тренери во 2019

Општина Струмица го распиша конкурсот за поддршка на спортските клубови и здруженија во општината но и за месечна подршка на тренери за што за...

Солзите на браќата Ѓоргиеви – фотографија што ја освои одбојкарска Европа

Фотографијата со Никола и Ѓорѓи Ѓоргиеви каде прегрнати низ солзи ја славата победата против Унгарија и историскиот успех на македонската  сениорска репрезентација на Европското...

,,Пандевецот’’ Александар Мишов пролетва како позајмен играч ќе игра за Беласица

Младиот и екстра талентиран напаѓач на Академија Пандев - Александар Мишов кој есенва настапуваше за второлигашот Тиквеш како позајмен играч, во наредните шест месеци...

Блокотехна на чекор од Ф4 во БИБЛ лигата

Гевгелиската екипа КК Блокотехна, забележа нова победа во рамките на БИБЛ натпреварувањето. Пред  пред своите гледачи во „Негорски Бањи“ беа подобри од гостинската екипа...

ОК Џио Струмица најдобра екипа, Кире Ричлиев најдобар тренер, Васе Михаилов спортист на Струмица за 2018

ОК Џио Струмица ги собра наградите за манифестацијата Спортист на Струмица за 2018 година. По освоената двојна круна за последната сезона и лидерската позиција...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Полицијата вчера казни 85 возачи за брзо возење во Југоистокот –...

Во засилени сообраќајни контроли, полициски службеници од СВР Струмица вчера казнија 85 возачи во Југоистокот кои возеле брзо по патиштата во овој дел на...