Кој се ќе трча и зошто ќе бидат дел од полумаратонот ,,Струмица на улица’’ на кој може секој...

Расте бројот на кандидатите кои ќе трчат на полумаратонот ,,Струмица на улица’’- СОФ 2019 кој ќе се одржи на 9 јуни  со почеток во...

Кој заминува а кој останува во Академија Пандев кој летово ќе дебитира на европската сцена

По завршувањето на првенствената сезона, од завчера фудбалерите на ,,Академија Пандев’’ се на одмор кој нема да трае долго. На 8 јуни се планира...

Ударниот состав на Џио Струмица на списокот за ЕП во одбојка во Словенија каде селекторот ќе смета на дури...

Селекторот на македонската одбојкарска репрезентација Никола Матијашевиќ го објави списокот на играчи со кои ќе настапи на Европското првенство во одбојка во Словенија во...

Димов со гол против Вардар ја затвори успешната сезона за Академија Пандев со освоена КУП титула и излез во...

Академија Пандев со реми ја заврши годинашнава првенствена сезона. Во рамките на последното коло од шампионатот, струмичани ремизираа со Вардар 1:1. Црвено црните поведоа...

Пандевци успешната сезона ја завршуваат со Вардар на Младост, ќе биде изложен и КУП пехарот за фотографирање

Тимот на Академија Пандев утре го игра последниот меч од ова првенствена сезона во која ,, пандевци’’ станаа вистински хит. Го освоија КУП трофејот...

Откако изби скандал со Дино Баскет, КК МВП од Струмица бара преигрување на Ф4 турнирот за титулата за кошаркари...

КК МВП Струмица бара преигрување на завршницата од Шампионатот за кошаркари до 14 години откако на нивна пријава и на КК Работнички од Скопје,...

Џабе носеа одбојкари од цел свет, ние имаме карактер-родени сме за Шампиони, вели капитенот на Џио Михаилов по седмата...

ОК Џио Струмица ја потврди својата доминација во годинашниов одбојкарски Шампионат и потврди дека Струмица е најодбојкарскиот град не само во земјава туку и...

ОК Џио Струмица ШАМПИОН – седма титула за струмичани !!!

Одбојкарите на Џио Струмица уште една година ќе бидат на тронот во македонската одбојка откако вечерва во салата Парк ја одбранија титулата и го...

Видео – КУП ТИТУЛАТА, пандевци ја славеа со музика во Струмица на улица и во ,,меаната’’ на Пандев

До рано наутро траеше славјето на фудбалерите на Академија Пандев откако за првпат ја освоија КУП титулата во своето петгодишно фудбалско натпреварување во сениорска...

Академија Пандев го освои КУПОТ – Прв фудбалски трофеј во Струмица

Фудбалерите на Академија Пандев го освоија Купот откако во пенали го совладаа тимот на Македонија ЃП. Регуларниот дел заврши 2:2, во продолжението немаше голови...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Пет фудбалерки на Тиверија позитивни на ковид-19 и нема да играат...

Седум фудбалерки од македонската женска репрезентација добија позитивни резултати од првиот скрининг тест на вирусот Ковид-19. Без никакви симптоми на Ковид-19 во самоизолација се...