Лавовска борба во Кичево, Џио Струмица по втор пат ја надигра Шутова и се пласира во финалето за нова...

Одбојкарите на Џио Струмица освоија два сета на возвратниот полуфинален меч против Шутова во Кичево и обезбедија КУП финале. Струмичани иако губеа 2:0 во...

Џио Струмица лесно против Вардар – се спрема за Шутова во среда во Парк за КУП титулата !

Одбојкарите на Џио Струмица ја сефтосаа салата Парк со победа. Го совладаа скопски Вардар кој немаше сила за никаква неизвесност во мечот, во кој...

Кожув го надмудри Гостивар во завршницата и забележа нова победа со која повторно се лидери

Кошаркарите на Кожув од Гевгелија забележаа значајна победа против директниот ривал за висок пласман тимот на Гостивар и се реваншираше за есенскиот пораз. Во...

Сакам финале Кожув-Блокотехна и КУП титулата да остане во Гевгелија, вели градоначалникот Поцков

Купoт на Македонија во кошарка ќе се одигра Гевгелија на 15,16 и 17 февруари. КФМ заедно со клубовите Блокотехна и Кожув со подршка на...

Џио Струмица стаса и до втората победа, во гости ја ,,преслуша’’ Весна Пробиштип

Одбојкарите на Џио Струмица во рамките на второто првенствено коло од Првата одбојкарска лига славеа на гостувањето кај Весна Пробиштип. Четата на Кире Ричлиев...

Филип Маџунков се сели во Германија, потпиша договор со бундеслигашот Битерфелд Волфен

Македонскиот одбојкарски репрезентативец, струмичанецот Филип Маџунков следната првенствена сезона ќе ги брани боите на германскиот одбојкарски тим ,,Битерфелд Волфен’’ дознава Дрнка.МК. Според потпишаниот договор,...

Во Василево ќе има Новогодишен турнир во мал фудбал со награден фонд од 200 илјади денари, пријавувањето е...

По повод Новогодишно-Божиќните празници, во општинскиот центар Василево,  под покровителство на локалната самоуправа и градоначалникот Марјан Јанев и годинава ќе има ноќен Новогодишно-Божиќен турнир...

Три од три за Наковски Волеј – како гости го надиграа и Виктори а Струмица Ж. стаса до втората...

Одбојкарките на Наковски Волеј дефинитивно и ова сезона имаат високи амбиции ако се суди по почетните три кола. Три натпревари три победи. По славјето...

КК Кожув со победа ја почна 2020 тата, го стопи Еуро Никел во Кавадарци со плус 23

Тимот на Кожув од Гевгелија со  победа ја започна 2020 тата. На гостувањето во Кавадарци во првиот меч по зимската пауза, гевгелискиот состав забележа...

Горан Пандев ја однесе Македонија на Европско и си ја исполни желбата (видео)

Македонската фудбалска репрезентација славеше победа против Грузија со резултат од 1:0  и обезбеди пласман на Европското првенство во фудбал идната година. Стрелец на победоносниот...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Општина Радовиш планира нови истражувања на термалните води кај Раклиш, се...

Во првата половина од ова година се очекува да биде готова проектната документација за истражување на локалитетот ,,топла вода,, кај радовишко Раклиш за да...