Јордан Митев среде Милано запеа ,,За тебе” и сними видео запис а во Македонија снима спот за новиот сингл...

Јордан Митев деновиве го промовираше спотот за песната ,, За тебе'' кој што го снимаше во Милано - Италија. Станува збор за авторска песна...

Струмичките карневалисти на ,,Кико Стил” и школото ,,Маршал Тито” со радовишките ,,Газели” највпечатливи на карневалот во Брач Хрватска

Струмичките карневалски групи „Кико Стил“ и на училиштето  „Маршал Тито“ како и Балетско студио „Газели“ од Радовиш  го преставија и ја пренесоа магијата на струмичкиот...

Се поставува нов асфалтен слој на делница од патот Радовиш – Струмица

На делница од патот Радовиш-Струмица во должина од 5,5 километри се поставува нов слој асфалт, информираат од ЈП за државни патишта. Од излезот на Радовиш...

Објавена музичката програма на ,,Самун ем татлија’’ во Радовиш – еве кој се ќе пее од 11 ти до...

Во рамките на одбележувањето на јубилејот ,, 1000 години Радовиш’’ од 11 до 13 октомври ќе се оддржи манифестацијата „Самун ем татлија“ што седма...

Вандализам – Пластичните контејнери во центарот на Радовиш, повторно запалени и уништени

,,Запрепастени сме од последниот вандалски чин! Со него поединици само ја докажувааат својата некултура, лично воспитание и непочитување на општествените вредности и средства''. Вака...

Струмичанец заработи кривична за криумчарење мигранти кои во јуни биле пронајдени во паркирано возило што го управувал кај Радовиш

Надворешната канцеларија за криминалистички работи од Радовиш поднесе кривична пријава против  дваесет и петгодишниот  А.Д. од струмичко Банско и дваесет и едногодишниот А.Ш. од...

Пожарот на Готен сеуште активен, се бара интервенција и од Армијата за локализирање на огнот кој се шири

Пожарот на планината Готен кај Радовиш меѓу селата Покрајчево и Злеово и понатаму е активен и се шири кон шумскиот предел на општина Василево....

Видео: Премиерот Заев за Денот на рударите во Бучим Радовиш – Работиме на унапредување и развој на рударскиот сектор

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев придружуван од министерот за здравство, Венко Филипче денеска присуствуваше на настан на којшто се одбележуваше...

Кризниот штаб од Радовиш бара нова интервенција на авионите за да се стави под контрола десетдневниот пожар на Готен

Пожарот на планината Готен кај Радовиш сеуште е активен и според ЦУК тој се шири во неколку правци и на повеќе места. Со оглед...

Видео – Цела недела гори на планината Готен радовишко, надлежните се трудат да го стават под контрола

Пожарот кој избувна на планината ,,Готен’’ над радовишките населени места Злеово и Покрајчево е сеуште активен информираа од Центарот за управување со кризи. Денеска...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Новиот одбојкарски прволигаш ,,Струмица жени” се спрема за Првата лига, успех...

Струмица во идната првенствена одбојкарска сезона во Првата лига на Македонија во женска конкуренција, ќе има уште еден преставник. Станува збор за клубот ,,Струмица...